E-L 10.00 - 21.00, P 10.00 - 18.00

Cinamon alustab Tartu kino uuendamist

 

Cinamoni kinokett alustab Tasku keskuse kino renoveerimist, et pärast värskenduskuuri avada uudse sisekujunduse ja tipptasemel tehnikaga kogu Balti regiooni kõige moodsam kobarkino.

“Kindlasti on oluline üle rõhutada, et kinosõbrad ei pea muretsema – me ei pane oma Tartu kino renoveerimistööde ajaks kinni. Kino on kogu aeg lahti, sest kinosaalid saavad värskema, mugavama ja moodsama välimuse järk-järgult,” lausus Cinamon Holdingu juht Tatiana Tolstaya. “Tartu Cinamonist saab meie kõige esimene uue kontseptsiooni järgi rajatud kino, mille me avame täismahus järgmise aasta veebruaris.”

Cinamon investeerib oma Tartu kino uuendamisesse ligi 2 miljonit eurot, millega ühtlasi algab suuremahulisem Cinamoni kinosaalide renoveerimisprojekt kõigis kolmes Balti riigis. Tuleval aastal läbib täieliku värskenduse Cinamoni kino Leedus Kaunases ning 2019. aastal Lätis Riias ja Liepajas.

“Nii nagu kõik meie uued kinod Tallinnas ja Helsingis, nii ka kõik renoveeritavad kinod Eestis, Lätis ja Leedus, ehitatakse uue kontseptsiooni järgi. Saalidesse tulevad tipptasemel toolid ja laserprojektorite süsteem, mida ei ole veel üheski selle regiooni kinos. Suurt tähelepanu pöörame mugavusele kogu kinos tervikuna – alustades õdusast sisekujundusest ning lõpetades uute lahendustega iseteenindavates piletikassades ja snäkilettides,” ütles Cinamon Holdingu kommertsdirektor Toomas Luhats. “Selle uue kontseptsiooniga muudame Cinamoni kõige moodsamaks kinoketiks kogu Balti regioonis.”

Cinamoni uue kontseptsiooni ja sisekujunduse autor on Jan Skolimowski, Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia 2016 laureaat, arhitektuuribüroost KAMP Arhitektid. Tasku keskuse kino renoveerimistöid teostab rahvusvahelise kogemusega Eestis resideeruv ehitusettevõte HML Project Management.

Koos käivitunud renoveerimistöödega saab uuema ja värskema ilme kogu Cinamoni kinoketi visuaalne identiteet. Samuti võetakse kasutusele uue ilme ja võimalustega Cinamoni interneti koduleht, mobiilrakendus ning iseteenindavad pileti ja snäkiterminalid kinodes.

2005. aastal asutatud Cinamon Holding, mille peakorter asub Tallinnas, on 5 kino ja 23 saaliga üks Balti riikide juhtivaid kinokette. 2017. aastal avab Cinamon oma uued kobarkinod Tallinnas ja Helsingis. Cinamoni kinosid külastas 2016. aastal 1,25 miljonit inimest. Ettevõtte käive oli 2016. aastal 8,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 7%. Cinamon on tööandjaks 110 inimesele Eestis, Lätis ja Leedus.

SaarnakVisuals_Sissepääs
3D illustratsioon Cinamoni uuest sisekujundusest: autor – Jan Skolimowski, KAMP Arhitektid; 3D -SaarnakVisuals