E-L 10.00 - 21.00, P 10.00 - 18.00

Fotoringi näitus Tasku 2. korruse aatriumis

 

Esmaspäeval, 8. veebruaril kell 18.00 avab Tasku keskuses MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoring oma fotonäituse …LOOM. Fotoringi noored, kes käivad koos Aeg-Ruumis aadressil Tähe 3, valisid ühiselt just selle, mitmekülgset lähenemist pakkuva teema.

Näitusel on üleval 11 fotoringi liikme ja juhendaja Kerly Ilvese fotod, kes esitlevad oma loomingut koos esimest korda. Noored said kõik sama ülesande – pildistada oma nägemus teemal …LOOM. Tänu eesti keele rikkusele oli võimalik vastavat sõna põimida väga paljudesse erinevatesse lähenemistesse. Kohaletulija võib üllatuda noorte leidlikkuse üle. Kõik fotod on varustatud õpilaste endi kirjeldustega oma töö kohta.

Näituse algatajaks on MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi juhendaja Kerly Ilves, kes pikaajalise ringijuhendajana on ikka püüdnud oma õpilastele väljendusvõimalust leida. Näitus on ideaalne võimalus õpilaste arendamiseks ning loovuse rakendamiseks: tuleb leida enda jaoks huvitav ja samas ka originaalne lähenemine. Väga oluline on, et koht, kus õpilaste töid näha saab, oleks ligipääsetav ja mugav ka vaatajatele. Tartus on kahjuks toredaid esitluspindu vähe ja nii on ühingu noored fotohuvilised väga tänulikud võimaluse eest oma fotod üles riputada Tasku keskusesesse. Juhendaja loodab, et näituse avamine puudutab noori fotohuvilisi: nad on saanud võimaluse ennast teostada ja jõuavad oma fotodega suurema vaatajaskonna ette. Suur eesmärk on, et noored saavad innustust ja julgust, et peale seda näitust edaspidigi oma fotosid avalikult presenteerida.

Näitus …LOOM on Karlova piiril tegutseva MTÜ Noored Toredate Mõtetega esimeseks väljundiks linnaosa juubelit tähistava Karlova 100 sündmuste seerias.

MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoring on varem oma fotosid esitlenud paaril korral Tartu Linnaraamatukogus, Turu linna infopunktis Tartus, kaupluses Fotoluks ja Tasku keskuses. MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi tegemistega saab ennast kursis hoida nende blogi fotoring.blogspot.com ja Facebooki vahendusel: https://www.facebook.com/ntmfotoring

Lisateave:
Kerly Ilves
fotoring@gmail.com
fotoring.blogspot.com

loom_plakat_veeb