E-L 10.00 - 21.00, P 10.00 - 18.00

Sotsiaalne vastutus

Tasku keskus on toetanud mitmeid heateagevuslikke ning ühiskonda ja meie ümbrust väärtustavaid projekte.

Suurim on nendest Tartu Teerajajate Alleele alguse panemine, rohkem sellest saab teada siit

Lisaks on Tasku osalenud järgmistes projektides:

Koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooliga Tasku Soola tänava vaateakende kujundamine.Anne Noortekeskusele poolprofi kaamera ostmise toetamine, täpsemalt kaamerast siit

Koostöö koolinoorte moekonkursiga Moeke. Alates 2010. aastast teeb Tasku keskus koostööd koolinoorte moekonkursiga Moeke, olles ürituse suurtoetajaks. Moekese finaalüritused on toimunud Taskus, keskus on välja pannud ka peaauhinnad erinevate vanuserühmade võitjatele ning olnud igakülgselt toeks ürituse korraldamisel ja teavitusel. Meil on siiras heameel toetada rohkete osavõtjatega noortesündmust, mis toetab ja arendab noorte loovust ja ettevõtlikkust. Lisaks on olnud keskuses ka näitus konkursi võidukollektsioonidest.

Jõekontsert Emajõel 28. augustil 2011. Palju on räägitud Emajõe väärtustamisest ja esiletoomisest kui Tartu sümbolist ning linnaelanike rohkemast jõe äärde kutsumisest. Tasku keskus korraldas möödunud aasta augustis kontserdi Emajõel. Jõele püstitatud laval astus üles ansambel Ultima Thule. Lisaks muusikalisele naudingule esitati kontserdil Jüri Lumiste poolt ka tekste Emajõe minevikust. Mahlakad tekstid kirjutas vanade ajalehtede ja arhiivi toel Juhani Püttsepp.

Koostöö Eesti Rahva Muuseumiga. 2011. aasta suvel sai alguse koostöö ERMiga, kes pani kokku näituse oma kogudes olevates rauast esemetest Tasku Soola tänava poolsetele vaateakendele. Näituse teemaks oli ”Muuseumi raudvara” ning näitus valmis Tartu Hansapäevadeks, kus Tasku keskus osales uue linnaga – Raualinnaga. Mõlemaid osapooli rõõmustav koostöö jätkus talvel, kus ERMi kogudest sündis näitus ”Üle lume. Üle jää. Pilte Eesti Rahva Muuseumi kogudest”. Esitleti nii spordivarustust kui ka spordimoodi läbi aegade. Koos ERMiga toimus ka näitus Johannes Pääsukese töödest Eesti Filmi juubeliaasta raames. Eesti Filmi sünnipäeva tähistab ka suurejooneline filmikostüümide näitus Soola tänaval – kunstnik Mare Raidma poolt kokku pandud.

Tasku keskuses on aastaringselt huvitavaid näitusi olnud – oleme koostööd teinud ka Tartu Linnakodaniku Muuseumiga, mitmete kunstnike ja fotograafidega. Seega võib öelda, et Tartu kesklinnas on üks rohke publikuga näitusepaik juures. Kahtlemata rõõmustame linlasi ja meie külalisi ka edaspidi huvitavate ja harivate väljapanekutega.