E-L 10.00 - 21.00, P 10.00 - 18.00

Tasku keskuses näeb Estiko juubelinäitust

 

Tasku keskuse teise korruse aatriumis näeb oktoobri lõpuni Estiko sajandale aastapäevale pühendatud kontserni arengut tutvustavat näitust. Rikkalikku pildi ja tekstimaterjali täiendab valik ettevõtte toodangust läbi aegade.

Näituse koostaja Daimar Lelle sõnul on kunagisest Tartu kammivabrikust välja kasvanud Estiko ajalugu täis äratundmisrõõmu ja nostalgiat. „Neid, kammivabriku ning hilisema Tartu Plastmasstoodete Katsetehase tooteid võib ilmselt leida veel praegugi paljudest kodudest. Samas on kindlasti paljudele üllatuseks, et meile täna teada – tuntud ning igapäevased tooted, nagu nt. vorstid, jäätised, maitseained, kartulikrõpsud, kommid, on oma pakendi saanud just siinsamas Tartus,“ sõnas Lell.

Läbi sajandi on Estikos toodetud miljard kammi. Neist mõnikümmend on näitusel ka uudistamiseks väljas. Lisaks leiab vaataja vitriinidest mitmesugused tootenäidiseid: seebikarpidest rinnahoidja pannalde ning mänguasjadeni. Loomulikult ei puudu sealt ka kilekotid. Uudistamiseks on vaataja ette toodud aastatel 1948 – 1958 täidetud Tartu kammivabriku auraamat.

Lisaks ajaloole saab näituselt põgusa ülevaate ka Estiko Gruppi kuuluva Estiko – Plastari praegusest pakenditoodangust ning kogu kontserni peamistest tegevusvaldkondadest. Lisaks pakkematerjalide tootmisele tegeleb Estiko majutusteenuse pakkumisega ning ärikinnisvara haldamisega. Gruppi kuuluvad hotellid Dorpat ja Lydia, Tasku keskus, Dorpati konverentsikeskus, Kesklinna keskus ning peagi avatav Novapolise äri- ja büroohoone.

Estiko Grupi uusim tegevus hõlmab päikeseenergiast elektri tootmist. Esimesed päikesejaamad valmisid tänavu suvel ja sügisel Tasku keskuse ning Teguri tänava tootmiskompleksi hoonete katustel.

Estiko näitus Taskus