Tasku keskuse 4. korrusel on nüüd aastaringselt suvi, sest märtsikuus avas uksed uus kohvik Surf & Sun, kus saab maitsta troopilisi smuutikausse ning krõbedaid grillvõikusid. Tartlastest noored kohvikupidajad Svea ja Timo soovivad kohvikust kujundada mõnusa kohtumispaiga Tartu südames, kus saavad kokku parimad sõbrad maitsva toidu ja mõnusa tuju saatel.

Avasite tänavu märtsikuus Tasku keskuses uue grillvõiku ja smuutikohviku Surf & Sun – mida täpsemalt teie juures maitsta saab?

Surf & Sun pakub orgaanilisest toorainest valmistatud smuutikausse ning krõbedaid grillvõikusid, kus peamine eesmärk on pakkuda ehedat ja armastusega valmistatud maitseelamust. Oleme veendunud, et igaüks leiab endale menüüst meelepärast – valikut on nii taimetoitlastele, lihasööjatele kui ka veganitele. Anna meile lihtsalt märku, millisel moel saame sulle parima kõhutäie valmistada.

 

Kuidas jõudsite kohviku avamiseni ja tulite mõttele, et võiks tartlastele maitseelamusi pakkuda?

Svea: Reisisin 2019. aastal Austraalias ning mulle jäi silma, et kohalikud sõid nii rannas kui ka toidukohtades smuutikausse. Ideaalne tervislik jahutus kuumal suvepäeval, aga ka mõnusalt kerge ja maitsev vitamiinipomm, mis turgutab immuunsüsteemi talvel. Tundsin kohe, et see peab jõudma Eestisse ka. Ja oligi mõeldud-tehtud.

Timo: Kuna smuutikausside idee oli meil juba olemas, siis mõtlesin, et kui juba kohvik, siis mina tahan ju ka midagi süüa. Aga nagu meestel ikka, siis söök peab olema korralik. Kuna tegu on pigem kiire tänavatoidu stiiliga, siis tulin mõttele kodustele grillvõikudele natuke vunki juurde keerata ja teha midagi eriti-eriti maitsvat. Tervislikud smuutikausid ja krõbedad grillvõikud tasakaalustavad teineteist ideaalselt.

Milline on kohvik Surf & Suni nimelugu?

Tegu on väga spontaanselt tekkinud nimega, mis pigem iseloomustab kohviku mõnusat õhustikku. Sveale lihtsalt tuli see pähe ja lahti enam lasta ei saanud. Aga kujutage nüüd ette ennast kuumal suvepäeval lõunamaa rannas surfamas ning peale seda kulub ju ära üks mõnus kehakinnitus – kellele jahutav smuutikauss ning kellele krõbe grillvõiku või miks mitte mõlemad. Surf & Sun ongi koht, kus on aastaringselt suvi.

Kas olete varasemalt veel kuskil tegutsenud? Kuidas jõudsite oma teekonnaga Taskusse?

Alustasime oma tegevust 2021. aasta maikuus Tartu Seikluspargis ning tegutsesime seal kuni suve lõpuni. Kuna peale sulgemist saime üsna mitu telefonikõne klientidelt sooviga tellida smuutikausse ja grillvõikusid, siis pidasime plaani ning otsustasime hakata otsima sobivat üüripinda Tartu kesklinnas. Tundsime esimesest hetkest, et pakutud koht Taskus on meile ideaalne ning ühtegi teist asukohta me isegi ei kaalunud. Suur aitäh Tasku imetoredale tiimile, et meil nii soojalt vastu võtsite!

Milliseid tooteid võib teie menüüs pidada tänaseks juba klientide suureks lemmikuks?

Grillvõikudest on võidukal esikohal kindlasti krõbekanavõiku ning taimetoitlastele sobilik avokaadovõiku, aga oma koht külastajate südametes on ka magusatel grillvõikudel.

Smuutikaussidega on juba keerulisem klientide kõige-kõige lemmikumat välja tuua, kuna kõik smuutikausid on väga erinevad. Meie tootevalikust on maiasmokkade lemmikuks kujunenud šokolaadikauss, rohelise ning värske armastajatele sobib ideaalselt mõnusalt piparmündine detox-kauss. Tõelise maitseelamuse pakub idamaine kaneelimaitseline ning sinise spirulinaga sinakaks värvunud ookeanikauss. Meie klassikalised troopika- ja marjakausid ei ole veel kedagi külmaks jätnud, ainult võib-olla mõnusat jahutust pakkunud. Ja meie menüü uustulnuk astelpaljukauss on samuti leidnud koha tervisefännide toidulaual.

Millega tegelete igapäevaselt lisaks kohviku pidamisele?

Svea: Olen hetkel Eesti Maaülikoolis ettevõtluse ja finantsjuhtimise II kursuse tudeng. Lisaks on mul personaaltreeneri kutse kui ka lihasvastupidavustreeningu BODYPUMP instruktori litsents. Igapäevaselt hetkel küll treenerina ei tegutse, aga see on kindlasti elukutse, mis minu südame kiiremini tuksuma paneb ja ühel päeval loodan ka treeningsaalis tagasi olla. Vabal ajal meeldib mulle vabas õhus liikuda, talvel suusatada ja lumelauda sõita ning suvel kuulub minu hobide hulka ka veelauaga sõitmine.

Timo: Olen hetkel 110% pühendunud kohvikule ning kui mõni vaba päev satub, siis veedan aega oma lähedastega ja tegelen spordiga, näiteks mängin sulgpalli või korvpalli.

Kuidas on teie tegemised omavahel kohvikus jaotatud – millega tegeleb Timo ja millega Svea?

Timo: Olen peaaegu iga päev kohvikus kohapeal ning veendun selles, et meie külastajad kogevad parimat klienditeenindust ning saavad süüa kõhu täis head ja paremat. Lisaks tegelen kõigega, mis puudutab logistikat ja tehnikat.

Svea: Haldan meie sotsiaalmeediat, tegelen turundusega ja teen raamatupidamist. Tegelikult on mõlema kõige tähtsam roll olla olemas teineteisele ja meie toredale tiimile. Kokkuvõttes on meil mõlemal kohvikus vähemalt üheksa ametit, sestap võib meid julgelt hunt kriimsilmadeks nimetada.

Kas esimese kuu jooksul on Taskus ka mõni värvikas ja meeldejääv klienditeeninduse kogemus olnud?

Ükskord tuli meie juurde meesterahvas, kes väga smuutikaussidest vaimustuses ei olnud, kuid naise veenmisel oli siiski nõus sellele võimaluse andma. Pärast esimest ampsu lausus lihtsalt: „Oh sa raisk, see on tõesti hea!“.

Ja südant soojendavad alati meie pisikesed kliendid. Näiteks 3-aastane Miabel, kes alati suure õhinaga tellib omale marjakaussi.

Mis on kohvik Surf & Sun’i tulevikuplaanid ja -mõtted?

Me unistame alati hästi suurelt ja tänu sellele liigub Surf & Sun juba sellel suvel ringi ka ratastel mööda Eestimaad. Soovime kindlasti kuulata oma kliente, mitmekesistada menüüd ning hetkel veel suhteliselt tundmatu kohana muutuda kohtumispaigaks Tartu südames, kus kohtuvad head sõbrad maitsva toidu ning hea tujuga.