“Tark naine Taskus” ei ole eesti rahva ennemuistne jutt, vaid kaasaja päris lugu päris naisest. Loo peategelane on elutark ja tundetark naine, kes käib tihtipeale oma sisseostudeks Taskus ja teeb oma elus väga teadlikke ja julgeid valikuid. Tark naine Taskus, kellega me vestleme, on Tartu neiu Isabella-Gabriela Heido

Sina oled meie jaoks tark naine, kelle toome teistele eeskujuks. Kes on Sinu jaoks tark naine?

Suur aitäh, see on väga suur kompliment! Seda, kes on minu jaoks tark naine, on väga raske must-valgelt defineerida, kuid enamasti tunneb targa naise ära juba peale põgusat jutuajamist. Iseloomuomadustest on kindlasti olulised iseenese väärtustamine, oma arvamuse olemasolu ja mitte niivõrd enesekindlus, vaid pigem otsusekindlus.

Sa õpid ja töötad plastika- ja rekonstruktiivkirurgia residentuuris. Mis Sind valitud eriala juures köidab?

Eelkõige ilmselt mitmekülgsus. Mitte ükski tööpäev ei ole sarnane eelmisega. Aga mis seal parata, loomulikult meeldib mulle ka see, et erinevalt paljudest teistest kirurgilistest erialadest on plastikakirurgi töötulemus ka patsiendile silmaga nähtav.

Missuguseid rolle Sa veel oma elus täidad?

Hetkel on minu kõige olulisemaks rolliks olla ema oma kohe-kohe aastaseks saavale pojale. Parim roll elus.

Foto: erakogu

Oled üsna hiljuti oma blogi hakanud kirjutama (kõik uudishimulikud, minge vaadake isabellagh.ee). Kuidas Sa end blogipidajana tunned?

Oi, see on minu jaoks veel nii uus ja natuke võõras, kuid kui ma vähegi jõuan, tahaksin sellesse oluliselt rohkem panustada. Tean, et paljude jaoks võib tunduda see mõttetu ajaraiskamine, kuid minu jaoks on see koht, kus saan end teatud määral välja elada ja jagada oma ausaid mõtteid ja elamusi. Usun, et neile, kes mu blogi loevad, lähevad need teemad tõesti korda ja saan oma soovituste või kogemustega vastavates valdkondades kuidagi ka neile abiks olla.

Üks lihtsamaid viise tarkust koguda on otsida seda raamatutest. Mis raamatud Sinu öökapil lugemisjärge ootavad?

Ütlen ausalt, et koristasin paar kuud tagasi oma öökapilt kõik raamatud, mis optimistlikult peale beebi sündi seal oma järge ootasid. Olen praegu täielikult – kui erialakirjandus välja arvata – üle läinud audiobook’idele ja kindlasti julgen alati soovitada midagi Yuval Noah Harari valikust – näiteks “Homo Deus”.

Mille pärast Sa Taskus käid?

Rahva Raamat on üks minu lemmikpoode üldse, sealt leiab viimases hädas ka alati asjaliku kingi ükskõik kellele. Lisaks raamatutele on neil minu arvates ka üks kõige rikkalikum leiunurk. Jõuludel näiteks leidsin sealt ühe oma lemmikkuuseehte, milleks on tšillipipar. Lindexis käin päris tihti beebiriideid ostmas. Cookbook on üks mõnus lõunane kohtumispaik. Käsitööpood Kunst & Hobi on ka muidugi üks lemmikuid, kus sünnipäevakaartide ja muu sellise jaoks oma kartongivarusid täiendamas käin. Linnavahel kärutades haaran ka tihti Boost’i järele.

Foto: erakogu

Öeldakse, et kõik on uus septembrikuus, kas ka Sinu jaoks tuleb sel korral sügis kuidagi teistmoodi?

Suurim muutus on ikka see, et erinevalt kõikidest eelnevatest sügise algustest, olen nüüd ema. Lisaks sellele alustan väikese koormusega tööd Clinica esteetilise kirurgia erakliinikus. Kuna see aasta on nagunii minu jaoks olnud väga teistsugune, uudne ja kogu elukorraldus on nii palju muutunud, siis eraldi uusi väljakutseid ma endale seadnud ei ole. Proovin pigem praegustes rollides endast parima anda ja sisimas tean, mille poole pikemas perspektiivis püüdlen.

Lõpetuseks – jaga meiega palun mõnd elutarkust, mis Sinu jaoks oluline on?

Elus ei lähe kõik alati plaani järgi, aga selleks, et kõik ühel hetkel päris error’isse ei jookseks, on suureks abiks, kui mingi plaan või vähemalt pikem visioon elust sul siiski on.