Täna, 13. septembril Tasku keskuse kõrval peetud jäljetseremoonial pikenes Tartu Teerajajate Allee uute jalajälgedega, mis kuuluvad Eesti vähiravi eestvedajale ja luuüdi siirdamise algatajale professor Hele Everausile ning ajakirjandusloolase ja museoloogile Krista Arule.

 

Professor Hele Everaus on Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku arst-konsultant. Tema eestvedamisel ja juhtimisel tehti 30 aastat tagasi Eestis luuüdi siirdamine, mis ravina on kasutusel tänaseni mitme vähivormi korral. Hele Everausi valis tänavuste kandidaatide seast välja žürii, kuhu kuulusid Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tartu Postimehe ja Estiko Grupi esindajad.

Krista Aru on ajakirjandusloolane ja museoloog ning Tartu Ülikooli raamatukogu direktor. Krista Aru võit selgus rahvahääletuse tulemusel. Tasku veebilehel ja Tartu Postimehe veebis läbi viidud hääletusel koguti kokku 4229 häält.

Teerajajate allee eesmärgiks on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks.

Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar, Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder, Mati Karmin, Andres Dvinjaninov, Peeter Volkonski, teater Vanemuine, Andres Kuusik, Undel Kokk, Maire Breede, Airi Liiva, Mart Ustav, Julia Beljajeva, Tarmo Noop ja Katrin Õunap.