21. septembril Tasku keskuse kõrval peetud tseremoonial pikenes Tartu Teerajajate Allee uute jalajälgedega, mis kuuluvad biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustavile ja suvel Eesti naiskonna koosseisus olümpiakulla võitnud Julia Beljajevale.

Mart Ustav on avaldanud üle 100 teadusliku publikatsiooni. Tema teadustöö peasuunad on olnud papilloomiviiruse uurimine, geenivektorite episomaalse püsimise molekulaarne alus uue põlvkonna ohutute DNA vaktsiinide loomisel ning viiruste ja viirusvektorite konstrueerimine. Kui tema varasemat teadustegevust tähistavad tuntud ettevõtted Synlab ja Quattromed, siis viimasel ajal on enim tähelepanu kogunud Icosagen Grupp – globaalse haardega biotehnoloogia firma, kus on muu hulgas välja töötatud ternespiimal põhinev viiruste levikut tõkestav ninasprei.

Mart Ustavi valis tänavuste kandidaatide seast välja žürii, kuhu kuulusid Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tartu Postimehe ja Estiko Grupi esindajad.

Julia Beljajeva on epeevehklejana jõudnud medalini enam kui kümnel rahvusvahelisel tiitlivõistlusel ja ta on alates käesolevast aastast Tokyo olümpiavõitja. Ta tegutseb spordiseltsis Tartu Kalev vehklemistreenerina ning olles lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli töötab ühtlasi meditsiiniõena Tartu Ülikooli Kliinikumi traumatoloogiaosakonnas. Julia Beljajeva võit selgus rahvahääletuse tulemusel. Tasku veebilehel ja Tartu Postimehe veebis läbi viidud hääletusel koguti kokku 4845 häält.

Teerajajate allee eesmärgiks on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks.

Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar, Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder, Mati Karmin, Andres Dvinjaninov, Peeter Volkonski, Vanemuise teater, Andres Kuusik, Undel Kokk, Maire Breede ja Airi Liiva.