29. septembril Tasku keskuse kõrval peetud tseremoonial pikenes Tartu Teerajajate Allee uute jalajälgedega, mis kuuluvad A le Coq pikaaegsele juhile Tarmo Noopile ja Tartu Ülikooli kliinikumi ühendlabori geneetikakeskuse juhataja Katrin Õunapile.

Tarmo Noop on juhtinud 25 aastat õlletööstustehast ja Eesti suurimat joogivabrikut A. le Coq. Tema tarmukal juhtimisel on A. le Coq üks edukaimaid joogitööstusi Eestis ning Tarmo Noop on pälvinud seeläbi erineva kaliibriga tunnustusi, mille seas nii Valgetähe IV teenetemärk, Tartu medial, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja II klassi aumärk.

Tarmo Noopi valis tänavuste kandidaatide seast välja žürii, kuhu kuulusid Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tartu Postimehe ja Estiko Grupi esindajad.

Doktor Katrin Õunap on Tartu Ülikooli kliinikumi ühendlabori geneetikakeskuse juhataja, ülikooli arstiteaduskonna lastekliiniku kliinilise geneetika professor ja kliinilise geneetika õppetooli rajaja. Lisaks sellele on ta Tartu Ülikooli Kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskuse üks loojatest ning vastsündinute ainevahetushaiguste sõeltestimise ellukutsuja Eestis. Katrin Õunapi võit selgus rahvahääletuse tulemusel. Tasku veebilehel ja Tartu Postimehe veebis läbi viidud hääletusel koguti kokku 3732 häält.

Teerajajate allee eesmärgiks on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks.

Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar, Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder, Mati Karmin, Andres Dvinjaninov, Peeter Volkonski, Vanemuise teater, Andres Kuusik, Undel Kokk, Maire Breede, Airi Liiva, Mart Ustav ja Julia Beljajeva.