Tasku keskuses tegutsenud Dorpati konverentsikeskuse ruumides avatakse käesoleva aasta sügisel Tartu suurim täisautomaatne 24/7 avatud spordiklubi Gym.

Estiko Grupi juhi Kristo Seli sõnul oli Tasku keskus avamise hetkel esimene omataoline multifunktsionaalne keskus Eestis ning konverentsikeskus suurim ja kaasaegseim Lõuna-Eestis. „Oleme alati soovinud olla teerajajad ja teinud julgeid otsuseid. Täna me ei usu konverentsiturismi kiiresse taastumisse. Dorpati hotelli jaoks on see emotsionaalne otsus, kuid Taskule annab jällegi suurepärase võimaluse keskuse uuendamiseks,“ lausus Seli.

Spordiklubi Gym ruumid moodustavad umbes neljandiku Tasku keskuse neljandale korrusele loodavast vaba aja ja meelelahutuskorrusest, mille sisu lubas Seli avalikustada lähinädalate jooksul. „Terve neljanda korruse uuendamisega loome Taskust elustiilikeskuse, mis pakub võrreldes tänase päevaga märkimisväärset lisaväärtust meie külastajatele,“ selgitas Seli Tasku tulevikuplaane.

Taskus avatav spordiklubi sobib My Fitness Grupi tegevjuhi Erkki Torni hinnangul Tasku plaanitava kontseptsiooniga väga hästi. „Nüüd tekib tartlastel suurepärane võimalus treenida kesklinnas 24/7 ning seda väga soodsa hinnaga Gym spordiklubis. See on aktiivsele inimesele ideaalne lahendus. Teed oma trenni ära ja saad keskuses aega edasi veeta,“ ütles Torn.

Konverentsikeskuse kõrgete lagedega ruumid teevad Torni hinnangul tulevase spordiklubi täiesti unikaalseks. „Meil tuleb väga suur ja avar funktsionaalala. Lisaks saame treeninguteks ja lõõgastumiseks ära kasutada väliterrassi. Selline võimalus on vaid väga vähestes klubides üle maailma,“ kirjeldas Torn. Uus spordiklubi võtab enda alla praktiliselt kogu endise konverentsikeskuse ala ning selle sisustamisel kasutatakse Itaalias jõuseadmeid tootva ettevõtte Technogym jõumasinaid ning kardioseadmeid. „Oleme alati rõhunud kvaliteedile ja usun, et inimesed oskavad seda hinnata,“ lausus Torn. Klubi avamine on planeeritud septembrisse.

„Estiko on meile juba aastaid kindel ja hea partner olnud ning praegusel keerulisel ajal on selle koostöö üle väga hea meel. Usume, et inimesed on kesklinnas peagi tagasi ning sügis on klubi avamiseks täpselt õige aeg,“ lisas Torn.

Dorpati konverentsikeskust külastas enne pandeemiat keskmiselt 100 000 inimest aastas. Selle sulgemine toob kaasa ka Dorpati hotelli ärimudeli uuenemise. „Lõuna-Eesti suurim hotell pakub endiselt majutust, toitlustust ja cateringi teenust ning Estiko Gruppi kuuluvas Kammivabriku sündmuskeskuses on võimalik läbi viia erinevaid üritusi ja ka konverentse,“ sõnas Dorpati hotelli juhataja Pille Uiga.